Pi Coin se stává stále populárnějším platebním prostředkem v různých zemích, včetně Číny, Vietnamu, Jižní Koreje, Thajska, Indie a dokonce i Spojených států. Mnoho podniků a jednotlivců začíná přijímat Pi jako platbu za různé zboží a služby – od kávy až po automobily. Významným příkladem je Čína, kde společnost BYD Auto Service v Changsha umožňuje nákup vozů výhradně prostřednictvím Pi. Přibližně 40 uživatelů zde koupilo auta za cenu odpovídající globální konsenzuální hodnotě (GCV) 314,159 dolarů za 1 Pi.
Ve Vietnamu se Pi Coin dostává do běžného života díky menším podnikům, například kavárně Queanh Gia Coffee, která akceptuje platby touto kryptoměnou. Jeden z uživatelů na sociální síti X (dříve Twitter) uvedl, že snídaňové menu lze zakoupit za pouhých 0,003 Pi. Podobné trendy jsou patrné i v Jižní Koreji, kde některé podniky přijímají Pi částečně – například plastická chirurgie umožňuje platbu 50 % ceny v Pi, přičemž jeho hodnota je zde stanovena na přibližně 37 dolarů za 1 Pi.
Thajsko se připojilo k adopci Pi Coin tím, že nedávno uspořádalo nákupní akci, kde bylo možné platit touto měnou. Událost propagovala snahu komunity o prosazení GCV 314,159 dolarů za 1 Pi. V USA podniky na Floridě začaly přijímat Pi jako platbu, čímž se tato měna dostává i mimo asijský trh a rozšiřuje svůj vliv do západního světa.
Nicméně spolu s rostoucím využitím Pi přicházejí i regulační překážky. Čínské úřady varují před Pi Network a někteří představitelé burz jej označují za podvodný projekt. Vietnamská policie vydala oficiální varování, podle něhož nemá Pi žádné praktické využití a jeho hodnota je čistě spekulativní. Thajsko zakázalo platby digitálními aktivy již v dubnu 2022, což znamená, že transakce v Pi mohou být nelegální. Jižní Korea oficiálně neuznává kryptoměny jako legální platební prostředek, což by mohlo komplikovat širší přijetí této měny.
Přes tyto regulační problémy roste důvěra obchodníků v Pi Coin jakožto alternativní digitální měnu. Přijetí v Asii a nyní i v částech USA naznačuje zájem o peer-to-peer platební systém, který by mohl změnit způsob, jakým lidé v budoucnu provádějí transakce.